2017-11-14

VLC MEDIA PLAYER program do zadań specjalnych.


Chcemy obejrzeć film na komputerze i niestety pojawia się komunikat "zły region" lub plik uszkodzony? Nic nie szkodzi, mamy świetny program, który poradzi sobie nie tylko z takim problemem :) VLC media player to bezpłatny odtwarzacz, dzięki któremu obejrzymy filmy oraz posłuchamy muzyki.


Głównym celem programu VLC media player jest odtwarzanie multimediów nadawanych zdalnie za pośrednictwem różnych protokołów dla transmisji strumieniowych. Dzięki temu VLC media player jest jednym z najlepszych rozwiązań do oglądania np. telewizji internetowych nadawanych w różnych standardach. VLC media player obsługuje też różne formaty wyświetlania napisów oraz pozwala odtworzyć pliki uszkodzone lub niekompletne.


VLC media player posiada bardzo przejrzysty i przyjazny interfejs, z pewnością każdy użytkownik poradzi sobie z jego obsługą. W zakładce "obraz" możemy ustawić parametry wyświetlanego filmu, np. oglądając materiał przegrany z kasety VHS, możemy ustawić obraz panoramiczny zamiast "kwadratowego". Mamy również możliwość wykonania zrzutu ekranu z wyświetlanego filmu. W zakładcy "napisy" mamy możliwość dodania pliku z napisami. W zakładce "narzędzia" znajdziemy dodatkowe opcje takie jak: efekty i filtry, synchronizacja ścieżek, informacje o pliku, informacje o kodeku, konfigurację, dostosowywanie interfejsu, preferencje. W zakładce "widok" mamy możliwość ustawienia małego bądź pełnoekranowgo interfejsu oraz możemy pobrać napisy.


VLC media player posiada prosty panel w lewym dolnym rogu, dzięki niemu odtwarzanie filmów jest jeszcze łatwiejsze. Znajdziemy tam przyciski takie jak: play, stop, przewijanie, odtwarzanie losowe. Odtwarzanie filmów programem VLC media player nie sprawi nam już nigdy problemów. Podsumuwując VLC media player jest programem, który warto posiadać :)